5 mai 2021, Chișinău - Ministrul Agriculturii, Dezvoltării Regionale și Mediului Ion PERJU, a mers, astăzi, în vizită de lucru la Minsk, Republica Belarus. În cadrul vizitei, oficialul va avea o serie de întrevederi, inclusiv cu omologul său belarus Ivan Krupko. Scopul vizitei este de a aborda subiecte de interes comun în vederea consolidării cooperării bilaterale pe domeniile de competență ale MADRM.


